Internetový obchod

Internetový obchod - e-shop - eCommerce

Všetky tieto názvy znamenajú jedno - pre obchodníka predaj produktov cez internet pre veľkú základňu zákazníkov, pre zákazníka nákup tovaru z pohodlia domova s možnosťou porovnávania ponuky s konkurenciou.

Internetový predaj má pre obchodníka mnoho výhod: odpadajú vysoké náklady na nájomné kamennej predajne, množstvo zákazníkov sa rozširuje z lokálneho (miestneho) na minimálne celoslovenské.

E-shop systém Prestashop

Existuje viacero softwérových riešení pre eshopy, ktoré sú zdarma pod licenciou GPL. Ja som si obľúbil profesionálny systém Prestashop. Tento produkt ponúkam aj mojim zákazníkom. Vďaka celosvetovej komunite sa z tohoto eshop riešenia stal jeden z najlepších programov, ktorý je nabitý množstvom funkcií. Už v základnej verzii v ňom nájdete moduly pre skladové hospodárstvo, fakturáciu, podporu predaja a veľa iných. Mnoho modulov a šablón je k s tiahnutiu zadarmo, niektoré sa dajú kúpiť.

Stiahnuť Prestashop zadarmo

Software si môžete zdarma stiahnuť a slobodne používať. Základnú inštaláciu by mal trochu zručnejší používateľ internetu zvládnuť v pohode. Na stránke produktu sa nachádza aj manuál v anglickom jazyku. Vo verzii Prestashop 1.6 je v inštalátore implementovaná čeština.

V prípade väčších zmien sa už bez programátorských znalostí nezaobídete. Ak potrebujete pomôcť so sytémom Prestashop, neváhajte ma kontaktovať. Rád Vám s tým pomôžem.